هرآنچه باید در مورد 5G بدانید

هرآنچه باید در مورد 5G بدانید

هرآنچه باید در مورد 5G بدانید . 5G نسل پنجم شبکه تلفن همراه است. این استاندارد جدید جهانی بی‌سیم پس از شبکه‌های 1G ، 2G ، 3G و 4G است. 5G نوع جدیدی از شبکه را قادر می‌سازد که تقریباً همه چیز را از جمله ماشین‌ها، اشیاء و دستگاه‌ها به یکدیگر متصل می‌کند.

فناوری بی‌سیم 5G به منظور ارائه حداکثر سرعت داده چند گیگابیت بر ثانیه، تأخیر بسیار کم، قابلیت اطمینان بیش‌تر، ظرفیت شبکه گسترده، افزایش دسترسی و تجربه کاربری یکنواخت تر برای کاربران بیشتر است. عملکرد بالاتر و بهبود کارایی، تجربیات کاربران جدید را تقویت کرده و صنایع جدید را به هم متصل می‌کند.

هرآنچه باید در مورد 5G بدانید!

 • نسل‌های قبلی شبکه‌های تلفن همراه 1G ، 2G ، 3G و 4G هستند.
 • نسل اول: 1G که صدای آنالوگ ارائه کرد.
 • نسل دوم: 2G این نسل صدای دیجیتال را معرفی کرد (به عنوان مثال دسترسی چندگانه CDMA- Code Division).
 • نسل سوم: 3G داده‌های تلفن همراه (به عنوان مثال CDMA2000) را به ارمغان آورد.
 • 4G LTE عصر پهنای باند تلفن همراه را آغاز کرد.
 • 1G ، 2G ، 3G و 4G همگی منجر به ارائه 5G شده اند. این شبکه به گونه‌ای طراحی شده است که ارتباط بیشتری نسبت به قبل ایجاد کند.
 • 5G یک رابط هوایی یکپارچه و با قابلیت بیشتر است. این دستگاه با ظرفیت گسترده‌ای طراحی شده است تا بتواند تجربیات کاربر نسل بعدی را تقویت کند. مدل‌های استقرار جدید را تقویت کرده و خدمات جدیدی را ارائه دهد.
 • 5G با سرعت بالا، قابلیت اطمینان برتر و تأخیر ناچیز، سیستم تلفن همراه را به قلمروهای جدیدی گسترش می‌دهد. 5G بر همه صنایع تأثیر می‌گذارد. 5G حمل و نقل، مراقبت‎های بهداشتی از راه دور، کشاورزی دقیق، لجستیک دیجیتالی و… را به واقعیت تبدیل می‌کند.

هرآنچه باید در مورد 5G بدانید

5G چگونه بر اقتصاد جهانی تأثیر می‌گذارد؟

 • 5G باعث رشد جهانی می‌شود
 • 1 تریلیون دلار از تولید اقتصادی جهان
 • ایجاد 22.8 میلیون دلار شغل جدید
 • سالانه 265 میلیارد دلار 5G CAPEX و تحقیق و توسعه در 15 سال آینده

یک مطالعه برجسته اقتصاد 5G، نشان می‌دهد که اثر کامل اقتصادی 5G به احتمال زیاد در سراسر جهان تا سال 2035 تحقق می‌یابد.  از طیف وسیعی از صنایع پشتیبانی می‌کند و به طور بالقوه تا 13.1 تریلیون دلار کالا و خدمات را ارائه می‌دهد.

این تأثیر بسیار بیشتر از نسل‌های قبلی شبکه است. الزامات توسعه شبکه جدید 5G نیز فراتر از شبکه تلفن همراه بوده و به صنایعی مانند صنعت خودرو گسترش می‌یابد.

این مطالعه همچنین نشان داد که زنجیره ارزش 5G (شامل OEM ها، اپراتورها، تولیدکنندگان محتوا، توسعه دهندگان برنامه و مصرف کنندگان) به تنهایی می‌تواند تا 22.8 میلیون شغل یا بیش از یک شغل برای هر فرد در پکن چین پشتیبانی کند. برنامه‌های جدید بسیاری در حال ظهور وجود دارد که در آینده تعریف خواهند شد. فقط زمان نشان می‌دهد که “اثر 5G” کامل بر اقتصاد چه خواهد بود.

هرآنچه باید در مورد 5G بدانید

5G در کجا استفاده می‌شود؟

به طور کلی، 5G در سه فرم از خدمات اصلی استفاده می‌شود. این خدمات شامل: پهنای باند تلفن همراه پیشرفته، ارتباطات مهم حمل و نقل و IoT استفاده می‌شود. قابلیت تعیین کننده 5G این است که برای سازگاری با آینده طراحی شده است. توانایی پشتیبانی انعطاف پذیر از خدمات آینده که امروزه ناشناخته است را دارد.

 پهنای باند تلفن همراه پیشرفته

فناوری تلفن همراه 5G علاوه بر اینکه تلفن های هوشمند ما را بهتر می کند ، می تواند تجربیات همه جانبه جدیدی مانند VR و AR را با سرعت سریعتر و یکنواخت تر داده ، تأخیر کمتر و هزینه کمتر برای هر بیت به ارمغان بیاورد.

5G می تواند خدمات جدیدی را فعال کند که می تواند صنایع را با پیوندهای فوق العاده قابل اعتماد ، در دسترس و با تأخیر کم مانند کنترل از راه دور زیرساخت های حیاتی ، وسایل نقلیه و روشهای پزشکی متحول کند.

5G قصد دارد تعداد زیادی سنسور تعبیه شده را تقریباً در همه چیز از طریق توانایی کاهش سرعت داده ها ، قدرت و تحرک-ارائه راه حل های اتصال بسیار کم هزینه و کم هزینه ، متصل کند.

5G برای ارائه حداکثر سرعت داده تا 20 گیگابیت بر ثانیه بر اساس الزامات IMT-2020 طراحی شده است. اما 5G چیزی فراتر از سرعت آن است. علاوه بر سرعت بالای داده‌ها، 5G طوری طراحی شده است که با گسترش در طیف جدید، مانند mmWave، ظرفیت شبکه بسیار بیشتری را فراهم می‌کند.

5G همچنین می‌تواند تاخیر بسیار کمتری برای پاسخ سریعتر ارائه دهد. و می‌تواند یک تجربه کاربری یکنواخت‌تری را در اختیار کاربر قرار دهد. تا نرخ داده‌ها به طور مداوم بالا بماند. شبکه تلفن همراه جدید 5G NR توسط بنیاد پوشش گیگابیت LTE پشتیبانی می‌شود. که می‌تواند اتصال کلاس Gigabit را در همه جا فراهم کند.

هرآنچه باید در مورد 5G بدانید

آیا 5G در حال حاضر در دسترس است؟

بله، 5G امروز در دسترس است. و اپراتورهای جهانی راه اندازی شبکه‌های جدید 5G را در اوایل سال 2019 آغاز کردند. همچنین، همه تولیدکنندگان اصلی تلفن‌ها در حال تجاری سازی تلفن‌های 5G هستند. و به زودی افراد بیشتری می‌توانند به 5G دسترسی داشته باشند.

5G در بیش از 60 کشور جهان مستقر شده است. ما در مقایسه با 4G شاهد انتشار و پذیرش بسیار سریع‌تری هستیم. کاربران اینترنت از سرعت زیاد و تاخیر کم بسیار استقبال می‌کنند. اما 5G با ارائه قابلیت برای خدمات بسیار مهم، افزایش پهنای باند تلفن همراه و اینترنت اشیاء فراتر از این مزایا است. در حالی که پیش‌بینی زمان دسترسی همه به 5G دشوار است، ما شاهد شتاب زیاد راه اندازی 5G در اولین سال خود هستیم. انتظار می‌رود کشورهای بیشتری شبکه‌های 5G خود را در سال 2020 و پس از آن راه اندازی کنند.

اگر می‌خواهید از شبکه 5G استفاده کنید، باید یک تلفن هوشمند جدید با پشتیبانی از 5G تهیه کنید. به عنوان مثال، تلفن‌های هوشمند مجهز به پلتفرم‌های موبایل Snapdragon 5G با 5G سازگار هستند.

در حال حاظر چندین تلفن همراه جدید که برای پشتیبانی از 5G طراحی شده‌اند موجود است. و چندین اپراتور در سراسر جهان از شبکه بی‌سیم 5G پشتیبانی می‌کنند. با پیشرفت برنامه زمانی 5G، تلفن‌های هوشمند و اشتراک‌های مخابراتی بیشتری در دسترس قرار می‌گیرند. زیرا فناوری 5G و دستگاه‌های سازگار با 5G رایج تر می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در گروه مهرگان آی تی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا