8 مزیت استفاده از هوش مصنوعی برای امنیت سایبری

8 مزیت استفاده از هوش مصنوعی برای امنیت سایبری

8 مزیت استفاده از هوش مصنوعی برای امنیت سایبری: هوش مصنوعی سعی در شبیه سازی هوش انسانی دارد. و پتانسیل بسیار زیادی در ایجاد امنیت سایبری دارد. در صورت استفاده صحیح، سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند جهت ایجاد هشدار هنگام تهدیدات امنیت سایبری، شناسایی انواع جدید بدافزار و محافظت از داده‌های حساس برای سازمان‌ها آموزش ببینند.

به گفته TechRepublic، یک شرکت متوسط هر روز برای بیش از 200000 رویداد سایبری هشدار دریافت می‌کند. تیمی از کارشناسان امنیتی در یک شرکت متوسط نمی‌توانند با این حجم از تهدیدات مقابله کنند. بنابراین، برخی از این تهدیدها به طور طبیعی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و آسیب شدیدی به شبکه ها وارد می‌کنند.

8 مزیت استفاده از هوش مصنوعی برای امنیت سایبری: هوش مصنوعی راه حل امنیت سایبری ایده آل برای کسب و کارهایی است که امروزه به دنبال رونق آنلاین هستند. متخصصان امنیتی برای کار موفقیت آمیز و محافظت از سازمان‌های خود در برابر حملات سایبری به پشتیبانی قوی از ماشین‌های هوشمند و فناوری‌های پیشرفته مانند هوش مصنوعی نیاز دارند. این مقاله به مزایای ادغام هوش مصنوعی با امنیت سایبری می‌پردازد.

8 مزیت استفاده از هوش مصنوعی برای امنیت سایبری

  1. هوش مصنوعی در طول زمان بیشتر می‌آموزد

همانطور که از نام آن پیداست، فناوری هوش مصنوعی هوشمند است و از توانایی خود برای بهبود امنیت شبکه در طول زمان استفاده می‌کند. از یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق برای یادگیری رفتار شبکه تجاری در طول زمان استفاده می‌کند. الگوهای موجود در شبکه را تشخیص داده و آن‌ها را خوشه بندی می‌کند. سپس اقدام به شناسایی هرگونه انحراف یا رویداد امنیتی از هنجار قبل از پاسخگویی به آن‌ها می‌کند.

الگوهایی که شبکه‌های عصبی مصنوعی در طول زمان یاد می‌گیرند می‌توانند به بهبود امنیت در آینده کمک کنند. تهدیدهای بالقوه با ویژگی‌های مشابه با موارد ثبت شده به اندازه کافی زود مسدود می‌شوند. این واقعیت که هوش مصنوعی به یادگیری ادامه می‌دهد، غلبه بر هوش آن را برای هکرها دشوار می‌کند.

  1. هوش مصنوعی تهدیدات ناشناخته را شناسایی می‌کند

یک انسان ممکن است نتواند تمام تهدیداتی را که یک شرکت با آن مواجه است شناسایی کند. هر ساله هکرها صدها میلیون حمله را با انگیزه‌های مختلف انجام می‌دهند. تهدیدهای ناشناخته می‌توانند آسیب زیادی به شبکه وارد کنند. بدتر از آن تأثیری است که آن‌ها می‌توانند قبل از شناسایی و پیشگیری از آن‌ها داشته باشند.

همانطور که مهاجمان تاکتیک‌های جدیدی از مهندسی اجتماعی پیچیده گرفته تا حملات بدافزار را امتحان می‌کنند، لازم است از راه حل‌های مدرن برای جلوگیری از آن‌ها استفاده شود. هوش مصنوعی ثابت کرده است که یکی از بهترین فناوری‌ها در نقشه برداری و جلوگیری از تهدیدات ناشناخته از ویران کردن یک شرکت است.

  1. هوش مصنوعی می‌تواند داده‌های زیادی را مدیریت کند

فعالیت‌های زیادی در شبکه یک شرکت اتفاق می‌افتد. یک شرکت متوسط به خودی خود ترافیک زیادی دارد. این بدان معناست که روزانه داده‌های زیادی بین مشتریان و کسب و کار منتقل می‌شود. این داده‌ها نیاز به محافظت در برابر افراد و نرم افزارهای مخرب دارند. اما پس از آن، پرسنل امنیت سایبری نمی‌توانند تمام ترافیک را برای تهدیدات احتمالی بررسی کنند.

هوش مصنوعی بهترین راه حلی است که به شما کمک می‌کند هر گونه تهدیدی را که به عنوان فعالیت عادی پنهان شده است شناسایی کنید. ماهیت خودکار آن اجازه می‌دهد تا از میان بخش‌های عظیم داده و ترافیک عبور کند. همچنین می‌تواند هر تهدیدی را که در دریای پر هرج و مرج سایبری پنهان شده است، شناسایی کند.

8 مزیت استفاده از هوش مصنوعی برای امنیت سایبری

  1. مدیریت بهتر آسیب پذیری

مدیریت آسیب پذیری، کلیدی برای ایمن سازی شبکه یک شرکت است. همانطور که قبلا ذکر شد، یک شرکت معمولی روزانه با تهدیدات زیادی سر و کار دارد. برای ایمن بودن نیاز به شناسایی و پیشگیری از آن‌ها دارد. تجزیه و تحلیل و ارزیابی اقدامات امنیتی موجود از طریق تحقیقات هوش مصنوعی می‌تواند به مدیریت آسیب پذیری کمک کند.

هوش مصنوعی به شما کمک می‌کند تا سیستم‌ها را سریعتر از پرسنل امنیت سایبری ارزیابی کنید. در نتیجه توانایی حل مشکل شما را چندین برابر افزایش می‌دهد، نقاط ضعف سیستم‌های کامپیوتری و شبکه‌های تجاری را شناسایی می‌کند و به کسب و کارها کمک می‌کند تا روی وظایف مهم امنیتی تمرکز کنند. این امر مدیریت آسیب پذیری و ایمن سازی سیستم‌های تجاری را به موقع ممکن می‌سازد.

  1. امنیت کلی بهتر

تهدیدهایی که شبکه‌های تجاری با آن مواجه هستند هر از گاهی تغییر می‌کند. هکرها هر روز تاکتیک‌های خود را تغییر می‌دهند. این امر اولویت بندی وظایف امنیتی در یک شرکت را دشوار می‌کند. ممکن است مجبور شوید با یک حمله فیشینگ همراه با یک حمله انکار سرویس یا باج‌افزار مقابله کنید.

این حملات پتانسیل مشابهی دارند، اما باید بدانید که ابتدا با چه چیزی مقابله کنید. تهدیدهای بزرگتری که می‌تواند امنیت را به چالشی تبدیل کند، خطای انسانی و سهل انگاری است. راه حل در اینجا این است که هوش مصنوعی را در شبکه خود مستقر کنید تا انواع حملات را شناسایی کرده و به شما در اولویت بندی و جلوگیری از آن‌ها کمک کند.

  1. فرآیندهای تکراری کاهش می‌یابد

همانطور که قبلا ذکر شد، مهاجمان اغلب تاکتیک‌های خود را تغییر می‌دهند. اما، بهترین شیوه‌های امنیتی اساسی هر روز یکسان باقی می‌مانند. اگر شخصی را برای انجام این وظایف استخدام کنید، ممکن است در طول مسیر خسته شوند. یا ممکن است یک وظیفه امنیتی مهم را از دست بدهند و شبکه شما را افشا کنند.

هوش مصنوعی ضمن تقلید از بهترین ویژگی‌های انسانی و کنار گذاشتن کاستی‌ها، از فرآیندهای امنیت سایبری تکراری مراقبت می‌کند که می‌تواند پرسنل امنیت سایبری شما را خسته کند. به بررسی تهدیدهای امنیتی اساسی و جلوگیری از آن‌ها به طور منظم کمک می‌کند. همچنین شبکه شما را عمیقاً تجزیه و تحلیل می‌کند تا ببیند آیا حفره‌های امنیتی وجود دارد که می‌تواند به شبکه شما آسیب برساند یا خیر.

  1. زمان تشخیص و پاسخ را تسریع می‌کند

شناسایی تهدید آغاز محافظت از شبکه شرکت شما است. بهتر است مواردی مانند داده‌های غیرقابل اعتماد را به سرعت شناسایی کنید. این شما را از آسیب جبران ناپذیر شبکه شما نجات می‌دهد.

بهترین راه برای شناسایی و پاسخ به موقع به تهدیدات، ادغام هوش مصنوعی با امنیت سایبری است. هوش مصنوعی کل سیستم شما را اسکن می‌کند و هرگونه تهدید احتمالی را بررسی می‌کند. برخلاف انسان‌ها، هوش مصنوعی تهدیدها را بسیار زود شناسایی می‌کند و وظایف امنیتی شما را ساده می‌کند.

  1. ایمن کردن احراز هویت

اکثر وب سایت‌ها دارای یک ویژگی حساب کاربری هستند که در آن شخص برای دسترسی به خدمات یا خرید محصولات وارد سیستم می‌شود. برخی از آن‌ها فرم‌های تماسی دارند که بازدیدکنندگان باید با اطلاعات حساس پر کنند. به عنوان یک شرکت، برای اجرای چنین سایتی به یک لایه امنیتی اضافی نیاز دارید زیرا شامل اطلاعات شخصی و اطلاعات حساس است. لایه امنیتی اضافی تضمین می‌کند که بازدیدکنندگان شما در هنگام مرور شبکه شما ایمن هستند.

هوش مصنوعی هر زمان که کاربر بخواهد به حساب خود وارد شود، احراز هویت را ایمن می‌کند. هوش مصنوعی از ابزارهای مختلفی مانند تشخیص چهره، CAPTCHA و اسکنر اثر انگشت و سایر ابزارها برای شناسایی استفاده می‌کند. اطلاعات جمع آوری شده توسط این ویژگی‌ها می‌تواند به تشخیص واقعی بودن یا نبودن تلاش برای ورود به سیستم کمک کند.

هکرها برای دسترسی به شبکه‌های شرکت از پر کردن اعتبار و حملات بی‌رحمانه استفاده می‌کنند. هنگامی که یک مهاجم وارد یک حساب کاربری می‌شود، کل شبکه شما ممکن است در خطر باشد.

8 مزیت استفاده از هوش مصنوعی برای امنیت سایبری

کلام آخر

ایمن نگه داشتن داده‌ها و شبکه شما در محیط کسب و کار امروزی آسان نیست. شما می‌توانید با استفاده از هوش مصنوعی برای تقویت زیرساخت‌های امنیتی خود گامی تعیین کننده در جهت ایمن شدن بردارید. استفاده از هوش مصنوعی برای امنیت کسب و کار مزایای متعددی دارد و ما پیش بینی می‌کنیم که به زودی هوش مصنوعی به بخشی جدایی ناپذیر از امنیت سایبری کسب و کار تبدیل شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در گروه مهرگان آی تی در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا