شرح فناوری‌ها مختص سازندگان کارت گرافیک

شرح فناوری‌ها مختص سازندگان کارت گرافیک

شرح فناوری‌ها مختص سازندگان کارت گرافیک و آشنایی با اصطلاحات دو کمپانی  Nvidia و AMD

 این برداشت انویدیا از فناوری همگام سازی تطبیقی برای نمایشگرها است. با کارت گرافیک و مانیتوری که از G-Sync پشتیبانی می کند، می توان نرخ تازه سازی نمایشگر را مطابق با GPU تنظیم کرد و از پارگی صفحه جلوگیری کرد.

DLSS مخفف Deep Learning Super Sampling است. تصاویر با وضوح پایین تری ارائه می شوند و با هوش مصنوعی مقیاس بندی می شوند. این اجازه می دهد تا وفاداری گرافیکی بالاتر با هزینه عملکرد کمتر به دست آید.

این یک نرم افزار افزوده است که گرفتن عکس های درون بازی را در حین بازی و حتی تنظیم موقعیت ها و اعمال فیلترها را آسان می کند. سپس می توان تصاویر را به راحتی در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

شرح فناوری‌ها مختص سازندگان کارت گرافیک

این رابطی است که امکان اتصال مستقیم چندین پردازنده گرافیکی Nvidia را به طور همزمان با پهنای باند چشمگیر فراهم می کند. این می تواند عملکرد گرافیکی را بهبود بخشد، اما معمولاً فقط در مواردی که پشتیبانی می شود.

در طول گیم پلی، اگر پردازنده گرافیکی Nvidia حتی با سرعت کلاک پایه خود خنک کار کند، می تواند به طور هوشمندانه خود را تا سرعت مشخصی اورکلاک کند تا عملکرد بیشتری داشته باشد.

این برچسبی است که توسط Nvidia استفاده می شود تا نشان دهد که سخت افزار مربوطه دارای قابلیت فنی برای پشتیبانی از برنامه های VR است.

این نرم افزار می تواند لحظات مهم در حین بازی را تشخیص داده و به صورت خودکار آنها را ضبط کند. این عکس ها را می توان به راحتی بعد از آن به اشتراک گذاشت.

شرح فناوری‌ها مختص سازندگان کارت گرافیک

شرح فناوری‌ها مختص سازندگان کارت گرافیک AMD

این نوع AMD برای همگام سازی تطبیقی است. کارت گرافیک و نمایشگر هر دو باید از FreeSync پشتیبانی کنند. با این حال، بر خلاف G-Sync انویدیا، FreeSync می تواند توسط پردازنده های گرافیکی Nvidia یا AMD استفاده شود.

 CrossFire فناوری چند GPU AMD برای افزایش عملکرد گرافیکی است. این اجازه می دهد تا حداکثر 4 پردازنده گرافیکی در یک کامپیوتر منفرد به هم متصل شوند.

این اجازه می دهد تا چندین نمایشگر به صورت همگام با یکدیگر استفاده شوند. چندین مانیتور را می توان در کنار هم قرار داد و نرم افزار Eyefinity کل تصویر را روی هر مانیتور توزیع می کند تا منطقه دید بزرگ تری به شما بدهد.

 این امکان ثبت عکس‌ها و ویدیوهای درون بازی را بدون استرس فراهم می‌کند، که می‌توان آن‌ها را بدون زحمت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت. همچنین از پخش زنده پشتیبانی می کند و شروع به کار را در سیستم عامل هایی مانند Twitch آسان می کند.

شرح فناوری‌ها مختص سازندگان کارت گرافیک

این برچسب AMD بر روی سخت افزار آن است که می تواند از نرم افزار VR و هدست هایی مانند Oculus Rift پشتیبانی کند.

 این به GPU های پشتیبانی شده AMD اجازه می دهد تا سرعت ساعت خود را به صورت پویا تغییر دهند تا عملکرد را در حین کار یا بازی بهبود بخشند. از مصرف انرژی و حرارتی GPU برای محدود کردن اورکلاک استفاده می کند.

در مواقعی که افزایش نرخ فریم مورد نیاز است، مانند زمانی که تصویر متقاطع را به سرعت روی صفحه حرکت می‌دهید، وضوح را می‌توان به طور هوشمند کاهش داد تا امکان افزایش FPS فراهم شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در گروه مهرگان آی تی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا