تعریف NAND و SLC ، MLC ، TLC ، QLC و PLC

تعریف NAND و SLC ، MLC ، TLC ، QLC و PLC ناند (NAND) چیست؟

تعریف NAND و SLC ، MLC ، TLC ، QLC و PLC  ناند متداول ترین نوع حافظه فلش است. حافظه NAND در چندین نوع دستگاه ذخیره سازی ، از جمله SSD ها ، درایوهای فلش USB و کارت های SD استفاده می شود. حافظه NAND غیر فرار است ، به این معنی که داده های ذخیره شده بر روی آن ، حتی در صورت خاموش بودن از بین نمی رود. حافظه فلش NAND شامل یک مدار مجتمع است که از گیت های NAND برای ذخیره داده ها در سلول های حافظه استفاده می کند.

 SSD های یک لایه سلول (SLC)

SLC ها یک بیت در هر سلول حافظه را می پذیرند. این خیلی زیاد نیست ، اما مزایایی هم دارد. اول ، SLC ها سریعترین نوع SSD هستند. آنها همچنین بادوام و دارای خطای کمتری هستند ، بنابراین از نظر سایر نسل های SSD قابل اطمینان تر هستند. SLC ها در محیط های سازمانی که داده های مهمی دارند و اهمیت زیادی دارند، کاربرد زیادی دارند.

 SSD های چند لایه سلول (MLC)

هارد های SSD MLC کمی آهسته تر از SLC هستند زیرا نوشتن دو بیت بر روی سلول از یک سلول زمان بیشتری می برد. آنها همچنین از دوام و قابلیت اطمینان برخوردار هستند زیرا داده ها بیشتر از SLC در فلش NAND نوشته می شوند.

 SSD های سه لایه سلول (TLC)

TLC SSD سه بیت برای هر سلول می نویسد. در این نوشتن ، TLC ها رایج ترین نوع SSD است. آنها ظرفیت بیشتری از درایوهای SLC و MLC را در یک طراحی کوچکتر ، اما سرعت و قابلیت اطمینان و دوام را قربانی می کنند . این بدان معنا نیست که درایوهای TLC بد هستند. در واقع ، آنها احتمالاً بهترین و مناسب ترین هارد SSD در حال حاضر برای شما هستند.

 SSD های چهار سطح سلول (QLC)

درایوهای چهار سطح (QLC) می توانند چهار بیت در هر سلول بنویسند. QLC NAND می تواند داده های بسیار بیشتری نسبت به انواع دیگر ذخیره سازی کنند ، اما در حال حاضر ، درایوهای QLC پیشرفت بزرگی را در عملکرد درایو به وجود می آورند.

تعریف NAND و SLC ، MLC ، TLC ، QLC و PLC در SSD های پنج سطح سلول (PLC)

درایوهای سطح (PLC) میتوانند پنج بیت در هر سلول بنویسند. PLC NAND میتواند داده های بسیار بیشتری نسبت به انواع دیگر ذخیره سازی کنند. در حال حاضر این درایوها وارد سیستم های ارزیابی نشده اند.

تعریف NAND و SLC ، MLC ، TLC ، QLC و PLC در درایوهای سطح (EMLC)

درایوهای سطح (EMLC) این نوع حافظه کاربرد صنعتی و تجاری دارد و در سرورها استفاده میشود. این درایوها اطمینان و دوام و عملکرد بهتری نسبت به درایوهای MLC دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در گروه مهرگان آی تی در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا