بازی استراتژیک همزمان RTS چیست؟

بازی استراتژیک همزمان RTS چیست؟

بازی استراتژیک همزمان RTS چیست؟ یک بازی استراتژی همزمان (RTS) نوعی بازی است که در آن بازیکنان به طور همزمان با یکدیگر در به جای رقابت می‌کنند. ژانر RTS معمولاً بازی‌ای را توصیف می‌کند که در آن بازیکنان برای تسلط بر زمین بازی، ساختمان‌هایی می‌سازند و ارتش‌ها را به کار می‌گیرند.

Age of Empires و بازی‌های مشابه آن، بازیکنان نقش یک فرمانده، معمار و تدارکات را بر عهده می‌گیرند. در حالی که بازی‌های RTS می‌توانند تجربیات آرام‌بخشی باشند، لایه‌بندی چالش‌های سازمانی با استراتژی میدان نبرد واکنشی، زمینه را برای گیم‌پلی سریع و شدید فراهم می‌کند. در اینجا توضیح خواهیم داد که بازی RTS چیست.

بازی استراتژیک همزمان RTS چیست

بازی استراتژیک همزمان RTS چیست؟

Dune II که توسط Westwood Studios در سال 1992 منتشر شد، اولین بازی نبود که با چارچوب یک RTS مطابقت داشت. این افتخار را می‌توان به بازی‌های مختلف دهه 1980 نسبت داد. اما ممکن است این اولین بازی باشد که به عنوان “استراتژی زمان واقعی” توصیف می‌شود.

 چه چیزی یک بازی را به یک RTS تبدیل می‌کند؟

بازی استراتژیک همزمان RTS چیست؟

بازی‌های RTS معمولاً با قرار دادن بازیکنان در برابر دشمن دیگر در یک رویارویی جنگی، نمایش نمایشی ایجاد می‌کنند. این بازی‌ها به طور کلی دارای چهار عنصر اصلی هستند. که شامل: واحدها، ساختمان‌ها، فناوری‌ها و منابع هستند.

واحدها، بازیگران متحرکی هستند که می‌توان وظایفی مانند جمع‌آوری منابع یا حمله به دشمنان و فناوری‌های تحقیقاتی ساختمان‌ها و واحدهای قطار به آنها محول کرد. در همین حال، فن‌آوری‌ها آمار اقتصادی یا نظامی را بهبود می‌بخشند تا به یک بازیکن نسبت به دیگری برتری دهد. همه این عناصر وابسته به وجود منابع کافی هستند که عمداً در طول بازی برداشت یا تولید می‌شوند.

 آیا شطرنج یک RTS است؟

بازی شطرنج، مقایسه مناسبی بوده که می‌تواند به ما کمک کند تا این سبک بازی را درست درک کنیم. اما یک بازی RTS محسوب نمی‌شود. در یک بازی شطرنج، بازی از طریق چرخش پیش می‌رود. هر نوبت، یک بازیکن می‌تواند یک مهره را حرکت دهد. در بازی‌های RTS، قوانین بازی حرکات را با نوبت محدود نمی‌کند. در عوض یکباره اتفاق می‌افتد.

یک صفحه شطرنج با سطح یا “نقشه” که در آن بازی RTS انجام می شود قابل مقایسه است، در حالی که مهره‌های سفید و سیاه به طور مشابه دو طرف مقابل را نشان می‌دهند. شطرنج را می‌توان با قوانین RTS بازی کرد.

آیا بازی های RTS سخت هستند؟

بازی استراتژیک همزمان RTS چیست؟

بازی های RTS معمولاً ساده هستند. بازی‌های RTS معمولاً از نظر سختی مقیاس دارند، که حالت‌های تک‌نفره آن‌ها برای طیف وسیعی از بازیکنان در رده آسان قرار می‌گیرد.

با این حال، برخی از آن‌ها از نظر رده بدندی، دشوار است. ماندگارترین بازی‌های RTS اغلب سقف مهارت بالایی دارند. این بدان معنی است که بین توانایی‌های یک بازیکن مبتدی و شخصی که به طور منظم مسابقات رقابتی را انجام می‌دهد اختلاف زیادی وجود دارد. Age of Empires یکی از این بازی‌هاست. اغلب بازیکنان سبک TRS را با این بازی می‌شناسند.

آیا بازی های RTS از رده خارج شده‌اند؟

برای مدتی در اواخر دهه 2000 و اوایل دهه 2010، به نظر می‌رسید که RTS از رده خارج خواهد شد.. اما بازی‌های RTS باقی ماندند. تمایل ثابت برای بازی‌های RTS در چند نسخه مجدد از سری Age of Empires مشهود است. «نسخه‌های قطعی» همه بازی‌ها، به‌جز Age of Mythology، از لحاظ فنی و زیبایی‌شناختی، در سال‌های 2019 و 2020 منتشر شدند.

در چند سال گذشته، ما بازی‌های RTS جدیدی مانند Northgard و Iron Harvest را در کنار ورودی‌های بزرگ‌تر و پیشرفته‌تر در سری Total War داشته‌ایم.

در همین حال، Age of Empires IV در اکتبر 2021 منتشر شد. Company of Heroes 3 قسمت بعدی یکی از بهترین سری‌های RTS تمام دوران است و در سال 2022 منتشر می‌شود.

بازی استراتژیک همزمان RTS چیست؟

اگر به دنبال یک RTS خوب هستید، در Age of Empires II: Definitive Edition تجربه خوبی خواهید داشت. و برای تازه‌واردها ساده و هیجان انگیز است. در حالی که فرنچایزهایی مانند Age of Empires و Company of Heroes بازی‌های RTS قابل اعتمادی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در گروه مهرگان آی تی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا