WhatsApp روی پیام‌های صوتی کار می‌کند!

واتس‌آپ روی برنامه‌ای کار می‌کند که می‌تواند متن مکتوب پیام‌های صوتی را ارائه کند. این قابلیت جدید واتساپ برای کاربران iOS راه اندازی می‌شود.

WhatsApp روی پیام‌های صوتی کار می‌کند! این پردازش تبدیل صوت به متن به گونه‌ای است که واتس‌اپ و فیسبوک نمی‌توانند به محتوای پیام‌های شما دسترسی داشته باشند.

استفاده از این قابلیت در واتس‌اپ به اپل هم کمک خواهد کرد. تا سیستم تشخیص گفتار خود را بهبود ببخشد. گفتنی است که این ویژگی به‌صورت اختیاری در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. همان طور که در تصویر زیر می‌بینید، وقتی برای اولین بار پیام صوتی می‌فرستید، واتس‌اپ پیام زیر را به شما نمایش می‌دهد.

در این پیام از شما خواسته شده که مجوز دسترسی به قابلیت تشخیص گفتار را صادر کنید. در ادامه توضیح داده شده که اطلاعات گفتاری از این اپلیکیشن به اپل ارسال می‌شود تا درخواست شما را پردازش کند. این کار به پیشرفت فناوری اپل هم کمک می‌کند.

کاربران با صدور مجوز استفاده از سیستم تشخیص گفتار می‌توانند به بخش جدیدی موسوم به Transcript دسترسی پیدا کنند. و به‌صورت مستقیم به نقاط زمانی مختلف پرش داشته باشند. زمانی که یک پیام صوتی برای اولین بار به نوشته تبدیل می‌شود، متن آن به‌صورت محلی در پایگاه داده واتس‌اپ ذخیره می‌شود. تا در صورت نیاز دوباره بتوانید به متن آن دسترسی داشته باشید.

با توجه به اینکه قابلیت تبدیل صوت به متن هنوز در دست توسعه است، آزمایش‌کنندگان بتای عمومی واتس‌اپ هنوز نمی‌توانند آن را امتحان کنند. نظرتان درباره این قابلیت چیست؟ آیا چنین قابلیتی می‌تواند به بهبود تجربه کاربری واتس‌اپ کمک کند؟

 

منبع: wabetainfo.com

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

14 − دوازده =

فهرست