TSMC داده‌های مشتری را به دولت آمریکا تحویل نمی‌دهد

TSMC داده‌های مشتری را به دولت آمریکا تحویل نمی‌دهد

TSMC داده‌های مشتری را به دولت آمریکا تحویل نمی‌دهد. دولت ایالات متحده از تولیدکنندگان تراشه خواسته است که درباره برنامه‌ای که برای مواجه با چالش‌های موجود در زنجیره تأمین دارند، شفافیت بیشتری نشان دهند. از طرفی کارخانه‌های ریخته‌گری با تمام ظرفیت در حال کار کردن هستند. و تنها راه حل مقابله با کمبود تراشه، ساختن کارخانه‌های بیشتر است. این امر هم‌اکنون در حال رخ دادن است. اما سال‌ها طول می‌کشد تا به‌طور کامل محقق شود.

TSMC داده‌های مشتری را به دولت آمریکا تحویل نمی‌دهد. ماه گذشته، جینا رایموندو، وزیر بازرگانی ایالات متحده در مصاحبه‌ای با رویترز گفت:. که زمان آن فرا رسیده است که دولت در برخورد با کمبود تراشه ای که تاثیر زیادی بر بسیاری از صنایع دارد .و مستقیماً بر هزاران کارگر آمریکایی تأثیر می گذارد، تهاجمی‌تر عمل کند.

رایموندو همچنین هشدار داد که اگر شرکت ها به این درخواست پاسخ ندهند،. نهادهای نظارتی آماده استفاده از ابزارهای دیگر برای اجبار آن‌ها هستند.

کارخانه‌های ریخته گری مانند TSMC هنوز نمی‌دانند چگونه به این درخواست پاسخ دهند. از این شرکت خواسته شد تا انواع مختلفی از جزئیات را درباره انواع محصولاتی که برای مشتریان خود تولید می‌کند،. سطح موجودی کالا، زمان سررسید و همچنین روابط خود با تامین کنندگان و مشتریان،. برنامه‌های توسعه و نحوه تخصیص ظرفیت تولید موجود، فاش کند.

سیلویا فانگ، مشاور عمومی TSMC، گفت: “ما مطمئناً اطلاعات حساس شرکت خود را فاش نخواهیم کرد. به ویژه اطلاعات مربوط به مشتریان.” فانگ گفت که این شرکت در حال بررسی این درخواست است تا ببیند چگونه می‌تواند بدون درنظر گرفتن اطلاعاتی که محرمانه می‌داند به آن پاسخ دهد.

TSMC در حال حاضر تمام تلاش خود را برای کمک به شرکت‌هایی که سطح پایینی از موجودی تراشه دارند انجام می‌دهد. و حتی تراشه‌ها را تا حدودی برای خودروسازان در اولویت قرار داده است. در ابتدای این هفته، مارک لیو، رئیس TSMC گفت که وضعیت بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. و برخی از شرکت‌ها ماه‌هاست که چیپست ذخیره می‌کنند.

در مورد افزایش شفافیت، فانگ می‌گوید “اعتماد مشتری یکی از عناصر کلیدی موفقیت شرکت ما است”. این کشور همچنین از حمایت کامل دولت تایوان برخوردار است. که آماده است “در صورت مواجه شدن شرکت‌های ما با خواسته‌های نامعقول” وارد عمل شود.

شرکت‌هایی که این پرسشنامه را ارسال کرده اند تا 8 نوامبر فرصت دارند داوطلبانه پاسخ دهند.

شرکت‌هایی که این پرسشنامه را ارسال کرده اند تا 8 نوامبر فرصت دارند داوطلبانه پاسخ دهند. حتی اگر این کار را انجام دهند،. مشخص نیست که دولت آمریکا چگونه قصد دارد مشکلی را که ناشی از طوفان عوامل است،. از جمله تقاضای استراتوسفری برای چیپست، کاهش مصرف انرژی در چین و قرنطینه کووید در مالزی که منجر به تعطیلی کارخانه شده است را حل کند. به علاوه افزایش قیمت مواد اولیه مانند سیلیکون و فلزات کمیاب خاکی. و این واقعیت را فراموش نکنیم که تولیدکنندگان تراشه در حال حاضر نمی‌توانند به اندازه کافی کارگران ماهر پیدا کنند.

 

منبع: www.techspot.com

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

2 × 2 =

فهرست