کمتر کسی است که نام شرکت تایوانی TSMC به گوشش نخورده باشد، چرا که استفاده از تلفن های همراه امروزی نیازمند پردازنده های ساخته شده به دست مهندسان این شرکت است. این شرکت به تازگی و در 26 مین گردهمایی فنی خودش رسما تایید کرد که کار بر روی پردازنده های ساخته شده با فناوری لیتوگرافی 5 و 6 نانومتری را به اتمام رسانده و اکنون پردازنده های زیادی را با این فناوری به تولید انبوه رسانده است. این شرکت در ادامه اعلام کرد که بزودی نسخه پیشرفته تر از پردازنده های ساخته شده با فناوری 5 نانومتری را برای سال آینده به بازار عرضه خواهد کرد.

علاوه بر این، شرکت تی اس ام سی به صورت رسمی اعلام کرد که توسعه تکنولوژی پیشرفته فناوری تولید 3 و 4 نانومتری را در دست توسه دارد که این خبر بسیار خوبی برای هواداران است، چرا که با کوچکترشدن اندازه پردازنده ها، مصرف انرژی در آنها کاهش یافته و به همین میزان، قدرت پردازشی پردازنده نیز افزایش می یابد. از پردازنده های 4 نانومتری به عنوان نسخه بسیار بهبود یافته پروسسور های 5 نانومتری یاد می شود و از نوع 3 نانومتری آنها به عنوان جایگزین واقعی پردازنده های 5 نانومتری.

از نظر شاخص های فنی، این شرکت تایوانی سال آینده فرایند تولید پردازنده های 3 نانومتری را آغاز خواهد کرد، چرا که ریسک این کار بسیار بالاست و هنوز شرکتی موفق به ساخت چنین چیزی نشده است. تولید انبوه چنین سیستم هایی تا سال 2022 به اجرا در خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

ده − 1 =

فهرست