نحوه اتصال مانیتور به کیس

نحوه اتصال مانیتور به کیس :مانیتور وسیله‌ای هست که هر چه در کامپیوتر شما انجام می شود را نمایش می‌دهد و وسیله حیاتی برای کار با سیستم است؛ امکان دارد که اتصال مانیتور به کیس کار ساده‌ای به نظرتان بیاید، لازم به ذکر است که این کار خیلی پیچیده نیست اما نکاتی هست که می‌تواند موجب بهبود عملکرد مانیتور شما شود که به نحوه و نوع اتصال آن بستگی دارد. امروز در مهرگان آی تی قصد داریم که نحوه اتصال مانیتور به کیس را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

بررسی نحوه اتصال مانیتور به کیس

اتصال مانیتور به کیس بسیار کار راحتی است و برای این کار به 3 وسیله نیاز دارید:

  1. مانیتور
  2. آداپتور و یا کابل برق مانیتور
  3. کابل تصویر مانیتور

بعضی از مانیتور ها آداپتورشان داخل بدنه آن‌ها تعبیه شده و تنها با کابل برق ۳ شاخه، که به همراه خود مانیتور به دستتان می رسد، که باید آن را به برق وصل کنید اما نوع دیگر مانیتور به همراه کابل برق و آداپتور ارائه می‌شوند که با وصل کردن کابل برق به آداپتور و اتصال آداپتور به مانیتور قادر به آن هستید که مانیتور خود را روشن کنید.

بعد از آن برای روشن شدن مانیتور نیاز به ارسال تصویر و سیگنال به مانیتور خود دارید تا تصویر خروجی کیس شما روی مانیتور نمایش داده شود.

اصولا کابل اتصال مانیتور با خود مانیتور به دستتان می رسد اما باید توجه کنید که این کابل علاوه بر قابلیت اتصال به مانیتور، قابلیت اتصال به کیس یا لپتاپ شما را دارا باشد.

پس از اتصال کابل، تصویر خروجی در مانیتور به نمایش در می آید و شما می توانید کار با مانیتور خود را شروع کنید.

اما همچنان نکاتی وجود دارند که هنوز ذکر نشده و امکان دارد باعث بهبود نحوه استفاده از مانیتورتان شود و یا حتی از جهتی دیگر موجب عدم استفاده شما از مانیتورتان بشود.

نحوه اتصال مانیتور به کیس

انواع پورت تصویر مانیتور

همانطور که گفتیم یکی از اصلی ترین مشکلاتی که امکان دارد هنگام اتصال مانیتور با آن برخورد کنید عدم اتصال مانیتور به کیس با کابل ارائه شده آن باشد.

مانیتورها با پورت‌های مختلفی به کیس وصل می‌شوند و شما باید هنگام تهیه مانیتور جدید به نحوه اتصال آن دقت کنید.

۵ پورت برای اتصال مانیتور به کامپیوتر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  • VGA
  • DVI-I
  • HDMI
  • DisplayPort
  • Type-C

نحوه اتصال مانیتور به کیس

هنگامی که قصد تهیه مانیتور برای خود دارید باید از وجود حداقل یکی از این پورت‌ها بر روی مانیتور و کیس خود اطمینان حاصل کنید.

اتصال مانیتور به کیس کامپیوتر

برای وصل کردن مانیتور به کیس کامپیوتر باید در ابتدا خروجی‌های کارت گرافیک خود را بررسی کنید.

اکثر کارت‌های گرافیک معمولی امروزی دارای چیدمان پورت یک VGA، یک HDMI و یک DVI-I می باشند؛ درحالی که کارت‌‌های گرافیک های حرفه‌ای‌تر و گیمینگ قادر به آن هستند چیدمان‌های مختلفی را ارائه دهند.

کارت‌های گرافیک حرفه‌ای ممکن است دو پورت HDMI و دو پورت DisplayPort یا 4 پورت HDMI یا دو پورت DVI-I، یک پورت HDMI و یک پورت DisplayPort و یا هر ترکیب دیگری را داشته باشند.

برای اتصال مانیتور یه کیس باید وضعیت خروجی‌های تصویر کارت گرافیک خود را چک کنید و بر اساس پورت‌هایی که در اختیار دارید به تهیه مانیتور بپردازید.

نحوه اتصال مانیتور به کیس

اگر که توانایی وصل کردن مانیتور به خروجی کارت گرافیک را ندارید(کابل تصویر مانیتور با خروجی کارت گرافیک یکی نباشند) می‌توانید این کار را با یک تبدیل پورت تصویر نیز انجام دهید، اما ما این کار را پیشنهاد نمی‌کنیم.

لازم به ذکر است که شما می‌توانید با استفاده از چند عدد از این پورت‌ها به صورت همزمان چند مانیتور را به کیس خود وصل کنید.

اگر با یک مانیتور عادی کار می کنید، استفاده از پورت‌های مختلف تفاوتی در کارکرد مانیتور ایجاد نخواهند کرد؛ اما اگر از مانیتوری با قابلیت‌های خاصی همانند گیمینگ استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم تا از پورت‌های HDMI و DisplayPort برای اتصال مانیتور به کیس استفاده کنید.

در انتهای مقاله ” نحوه اتصال مانیتور به کیس ” به اطلاع شما می‌رسانیم که برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید محصول می توانید با کارشناسان ما در مهرگان آی تی تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا