مقایسه هارد دیسک اینترنال Seagate Exos با هارد دیسک اینترنال WD Purple

مقایسه هارد دیسک اینترنال Seagate Exos با هارد دیسک اینترنال WD Purple

مقایسه هارد دیسک اینترنال Seagate Exos با هارد دیسک اینترنال WD Purple و کارایی هر کدام 

مقایسه هارد دیسک اینترنال Seagate Exos با هارد دیسک اینترنال WD Purple . اگر بخواهیم دو هارد را از نظر کیفیت و کارایی با یکدیگر مقایسه کنیم تا دریابیم کدام یک برای کار مورد نظر ما مناسب است، باید چند فاکتور اصلی را در نظر بگیریم. نخست دور گردش دیسک، سرعت خواندن و نوشتن متوالی و تصادفی و حافظه کش. بدیهی است هرچه سرعت گردش دیسک و انتقال اطلاعات بالاتر باشد، هارد دیسک اینترنال و یا اکسترنال ما کارایی بالاتری دارد و برای پردازش های سنگین مناسب تر است. نکته مهمی که نباید فراموش کرد حافظه کش هارد یا همان بافر است. هرچه بافر هارد از ظرفیت بالاتری برخوردار باشد، کمک میکند تا هنگام انتقال داده تاخیر کمتر و درنتیجه سرعت انتقال بالاتری داشته باشیم.

چه هنگام یک هارد میتواند انبوهی از اطلاعات را پردازش کند؟

هارد دیسک‌های Exos 7E8 یک حافظه ذخیره سازی انبوه داده بوده که برای زیرساخت های مرکز داده بسیار مناسب و قابل اطمینان است. وقتی صحبت از ذخیره سازی انبوه اطلاعات میشود یعنی سرعت خواندن و نوشتن منطقی بسیار بالا. اما چه هنگام یک هارد میتواند انبوهی از اطلاعات را پردازش کند؟. چه ویژگی سبب میشود تا هارد دیسک های Exos 7E8 دارای چنین قابلیتی باشند؟. همانطور که در پاراگراف قبل توضیح دادیم، پاسخ ظرفیت حافظه کش یا همان بافر هارد است. ظرفیت کش هارد دیسک های Exos 7E8 256 مگابایت است. این میزان بافر برای یک هارد به معنای سرعت انتقال بسیار بالای اطلاعات است. همچنین یعنی حداقل ترین تاخیر و در نتیجه کارایی بسیار بالا.

حافظه کش یاد شده در هارد دیسک اینترنال WD Purple در ظرفیت 8 ترابایت به 128 مگابایت میرسد. یعنی نصف هارد دیسک های Exos 7E8 . بنابراین سرعت خواندن و نوشتن و ترنسفر اطلاعا در این سری از هاردهای وسترن دیجیتال به نصف هارد دیسک های Exos 7E8 میرسد.

مقایسه هارد دیسک اینترنال Seagate Exos با هارد دیسک اینترنال WD Purple

سوءبرداشت ها در مقایسه هارد دیسک اینترنال Seagate Exos با هارد دیسک اینترنال WD Purple

شاید در ابتدا قابلیت 24 ساعته و 7 روز هفته که در هر دو هارد دیسک مشترک است این سوءبرداشت را ایجاد کند که هر دو دارای یک توانایی برای پردازش های سنگین و بی وقفه دارند. اما باید توجه داشت، بی وقفه کار کردن تنها یکی از فاکتورهایی است که باید به آن توجه کرد. ما در پردازش های سنگین مانند ماینیگ به فاکتورهای دیگری مانند قابلیت دریافت و انتقال انبوه داده ها آن هم با حداقلی ترین تاخیر نیاز داریم. این امر کاملا به حافظه کش هارد دیسک ما بستگی دارد.

مقایسه هارد دیسک اینترنال Seagate Exos با هارد دیسک اینترنال WD Purple

مورد دیگری که باید در این مقایسه به آن توجه کرد پشتیبانی سالانه از میزان حجم کاری است. این پشتیبانی در هارد دیسک های سیگیت Exos 7E8 به 550 ترابایت در سال میرسد. درحالی که هارد دیسک اینترنال WD Purple از 180 ترابایت در سال پشتیبانی میکند. چیزی حدود یک سوم هارد دیسک های Exos 7E8. این مقوله در MTBF هارد تاثیر گذار است که در هارد دیسک های Exos 7E8 به 2 میلیون ساعت میرسد.

در هر دو هارد دیسک به گونه ای طراحی شده اند که مجهز به فناوری های پیسرفته روز دنیا جهت کاهش لرزش،. کاهش مصرف برق، کاهش حرارت .و در نتیجه بالا رفتن طول عمر این هادر دیسک ها هستند.

در نهایت در مقایسه به این جمع بندی خواهیم رسید که هارد دیسک اینترنال WD Purple همانطور که در وب سایت رسمی کمپانی به آن اشاره شده مناسب دستگاه های ذخیره فیلم مانند DVR ها هستند. و ظرفیت 8 ترابایتی آن قادر به پشتیبانی از 64 دربین به صورت همزمان است. و هارد دیسک های Exos 7E8 برای پردازش های سنگین و انتقال داده ها به صورت انبوه است. حالا با توجه به کار مورد نظر خود میتوانید یکی از هارد دیسک های اینترنال فوق را انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در گروه مهرگان آی تی در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا