مایکروسافت اخیراً تأیید کرده است که ویندوز 11 آینده می‌تواند برنامه‌های Android را با استفاده از Windows Subsystem برای Android . و Windows Subsystem برای Linux اجرا کند. این برنامه‌های اندرویدی از طریق فروشگاه مایکروسافت در دسترس خواهند بود. اما روند بارگیری واقعی از طریق Amazon Appstore اتفاق می‌افتد.

مایکروسافت در حال ادغام Amazon Appstore در فروشگاه مایکروسافت است که برنامه‌های Android از قبل در دسترس هستند. شما می‌توانید به راحتی برنامه‌های اندروید را از طریق فروشگاه مایکروسافت جستجو کرده و بر روی لیست محصولات کلیک کنید. تا Amazon Appstore در فروشگاه مایکروسافت باز شود و برنامه را با چند ضربه نصب کنید. در اواخر ماه ژوئن، گوگل تأیید کرد که به توسعه دهندگان برنامه نیاز دارد. تا از استاندارد جدید Android App Bundle (AAB) به جای Android Application Package (APK) استفاده کند. به گفته گوگل ، این خط مشی در مورد برنامه های جدید در فروشگاه Play اعمال می‌شود. و توسعه دهندگان باید فرمت فایل APK فعلی را برای برنامه‌های جدید رها کنند.

از لحاظ فنی، برنامه‌های Android APK متوقف نمی‌شوند زیرا Android همچنان از قالب موجود پشتیبانی می‌کند. اما به احتمال زیاد پس از شروع اجرای قانون AAB برای فروشگاه Play توسط توسعه دهندگان، انتشار برنامه‌های خود را در قالب APK متوقف می‌کنند. به عبارت دیگر، این قالب جدید در نهایت جایگزین APK به عنوان قالب انتشار استاندارد خواهد شد.

با این حال ، این برای ویندوز 11 مشکلی نخواهد داشت. دلیل این امر آن است که آمازون پشتیبانی از Android App Bundle (AAB) را در Appstore خود تأیید کرده است. “این شرکت گفت. بیشتر برنامه‌های موجود در Amazon Appstore با اجازه توسعه دهنده به طور خودکار در ویندوز11 کار می‌کنند.

فشار Google برای بسته‌های نرم افزاری اندروید اقدامی شگفت آور نیست. و حداقل از سال 2018 شناخته شده بود. بنابراین احتمالاً مایکروسافت از قبل ویندوز 11 را برای تغییرات آینده آماده کرده است.

یکی از مزایای پشتیبانی از اندروید، امکان بارگیری مستقیم برنامه های اندروید به سیستم عامل است. مایکروسافت قبلاً پشتیبانی APK sideload را تأیید کرده است. و به احتمال زیاد ویندوز 11 از پشتیبانی بارگذاری برنامه‌های Android App Bundles (AAB) نیز پشتیبانی می کند. اما روند کار کمی پیچیده تر است.

منبع: r2.community.samsung.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

15 − پنج =

فهرست