گوگل تمرکز خود را بر روی برنامه‌های iOS مطابق با استاندارد اپل قرار می‌دهد

گوگل تمرکز خود را بر روی برنامه‌های iOS مطابق با استاندارد اپل قرار می‌دهد

گوگل بر روی برنامه‌های iOS مطابق با استاندارد اپل تمرکز می‌کند. برنامه‌های گوگل در iOS مدت‌هاست که به دلیل بومی بودن این پلت فرم تغییر نمی‌کنند. در اوایل سال جاری، طراحان شرکت رویکرد خود را برای توسعه برنامه‌های iOS مرور کردند و تصمیم به تغییر گرفتند.

گوگل تمرکز خود را بر روی برنامه‌های iOS مطابق با استاندارد اپل قرار می‌دهد. تلاش‌های گوگل برای توسعه اپلیکیشن روی پلتفرم اپل که از سال‌ها پیش شروع شده بود، در قالب یک مجموعه متن باز به نام MDC منتشر شد. تا توسعه‌دهندگان شخص ثالث بتوانند از رویکرد طراحی گوگل در برنامه‌های خود استفاده کنند. ولی این سیستم طراحی خیلی زود کهنه شد. حالا «جف ورکوین»، مدیر ارشد طراحی گوگل می‌گوید.:

«در شرایطی که به دنبال همسان‌سازی تمام پلتفرم‌ها بودیم. اجزای طراحی‌مان در iOS به آهستگی از اصول بنیادی طراحی اپل دور و دورتر شد. چون این اصول سال به سال تغییر و تکامل پیدا می‌کرد.» گوگل در واکنش به این اتفاق در آغاز سال 2021 دست به ارزیابی دقیق شرایط زد.

در انتها نتیجه این شد که کیت طراحی رابط کاربری اپل به اندازه کافی به بلوغ رسیده که نیازهای گوگل را برطرف کند. این شرکت متوجه شد که دیگر نیازی به عناصر طراحی سفارشی خود ندارد. و فقط کافیست دستکاری‌های کوچکی انجام دهد تا ظاهر گوگلی اپلیکیشن‌هایش را حفظ کند.

البته در برخی قسمت‌ها هنوز به عناصر طراحی سفارشی گوگل نیاز است. ولی این رویکرد جدید باعث می‌شود اهالی ماونتین ویو بتوانند زمان بیشتری را به طراحی این عناصر اختصاص دهند. گوگل در ماه ژوئیه کتابخانه متریال برای iOS را در حالت Maintenance Mode قرار داد. با این کار آپدیت‌ها و رفع باگ‌های جدید محدود شدند. و توضیحات کتابخانه دیگر به‌روز نشد.

گوگل از توسعه‌دهندگان خواسته تابع «دستورالعمل رابط انسانی اپل» باشند. و از عناصر UIKit جدید یا SwiftUI استفاده کنند. این شرکت توصیه کرده که برای دستیابی به حس و حال طراحی متریال در تمامی پلتفرم‌ها از Flutter استفاده شود.

حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم زبان طراحی «متریال یو» چگونه بر اپلیکیشن‌های گوگل روی iOS اثر می‌گذارد.

 

منبع: 9to5google.com

 

 

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

4 + 12 =

فهرست