کارمند سابق اینتل به سرقت اسرار شرکت اعتراف کرد

کارمند سابق اینتل حتی پس از پیوستن به رقیب AMD به سرقت اسرار شرکت اعتراف کرد. مهندس سابق اینتل، بیسواموهان پانی امروز به اتهام پنج فقره کلاهبرداری ، جرم خود را پذیرفت. وی اعتراف کرد که پس از شروع کار برای رقیب AMD ، اسرار شرکت را از تولید کننده تراشه به ارزش 400 میلیون دلار سرقت کرده است.

امروز مهندس سابق اینتل اعتراف کرد پس از شروع كار برای رقیب AMD، اسناد طراحی و ساخت را از سازنده تراشه سرقت كرده است. او به جرم اعتراف به جرم پنج فقره كلاهبرداری متهم شد. به گفته دادستان ، بیسواموهان پانی در تاریخ 29 مه 2008 ، قصد خود را برای ترک اینتل اعلام کرد. و از گفتن این شرکت که قبلاً پیشنهاد کار جدیدی از AMD را پذیرفته است، غافل شد. در عوض، او قبل از عزیمت درخواست تعطیلات اضافی کرد. پانی، که قبلاً بارگیری اسناد را از رایانه های اینتل آغاز کرده بود، از زمان تعطیلات برای شروع کار جدید خود در AMD استفاده کرد. وی پس از آن اسناد بیشتری از اینتل تهیه کرد. آخرین روز کار پانی در اینتل در 11 ژوئن 2008 بود.

اینتل که ارزش اسناد را حداقل بین 200 تا 400 میلیون دلار ارزیابی می‌کرد، متوجه این سرقت شد. و مقامات را در جریان گذاشت. نسخه‌های الکترونیکی و فیزیکی این مواد در آپارتمان پانی در یک جستجوی FBI یک ماه بعد کشف شد. پانی، اکنون به ازای هر مورد از اتهامات وارده، 20 سال در زندان خواهد بود. گزارش شده است که او اسناد را برای ادامه کار در AMD یا جاهای دیگر سرقت کرده است. با این حال، مقامات می گویند AMD در تمام مراحل تحقیق همکاری داشته. و هیچ یک از مواد سرقت شده علیه اینتل پخش و استفاده نشده است.

منبع: www.theverge.com

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

یک × 4 =

فهرست