چین در ماه ژوئن بیش از 30 میلیارد تراشه تولید کرد

چین با افزایش تولید تراشه در داخلی پکن در میان تشدید جنگ فناوری ایالات متحده و چین، رکورددار شد. خروجی تراشه چین در ژوئن از 30 میلیارد واحد فراتر رفت. که 44 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط دولت چین در روز پنجشنبه، تولید مدارات مجتمع چین (IC) در ماه ژوئن به بالاترین سطح یک ماهه خود رسیده است. زیرا این کشور از هیچ تلاشی برای تولید تراشه در میان کمبود شدید جهانی نیمه هادی دریغ نمی‌کند.

بر اساس داده‎های اداره ملی آمار ، میزان تولید IC IC به 30.8 میلیارد واحد رسیده است. که نسبت به ماه مشابه سال قبل 43.9 درصد رشد داشته. و رکورد قبلی 29.9 میلیارد واحد در ماه مه را شکست داده است. این اعداد اولین بار است که چین به طور متوسط در هر ماه 1 میلیارد واحد نیمه هادی در روز تولید می‌کند.

طبق آژانس آمار ، چین برای نیمه اول سال 171.2 میلیارد مدار مجتمع تولید کرده است. که 48.1 درصد نسبت به سال گذشته افزایش دارد.

با وجود تولید بی‌سابقه ، تولید چین به تنهایی برای تأمین تقاضای نیمه هادی محلی کافی نیست. بر اساس اطلاعات منتشر شده، در شش ماه اول سال، چین بیش از 310 میلیارد دستگاه نیمه هادی وارد کشور کرده است. که 29 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال 2020 است. فقط در ماه ژوئن ، چین 51.9 میلیارد واحد نیمه هادی وارد کرد. که تقریباً دو برابر تولید داخلی این کشور است.

میزان تولید خودروی چین در ژوئن 13.1 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل به کمی بیش از 2 میلیون دستگاه کاهش یافت. تقریبا همین تعداد تولید شده در ماه مه، در میان کمبود تراشه‌های طراحی شده برای استفاده در اتومبیل‌ها. با این حال تولید خودروی انرژی جدید (NEV) در ماه گذشته با 135.3 درصد افزایش به 273000 دستگاه رسید.

آخرین داده‌ها نشان می‌دهد که چگونه واردات تراشه توسط دومین اقتصاد بزرگ جهان به دنبال خودکفایی نیمه هادی متوقف می‌شود. اما همچنان که این کشور برای تأمین تقاضای داخلی خود به شدت به واردات متکی است.

منبع: www.scmp.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

1 × 3 =

فهرست