اداره فدرال کارتل (FCO) گفت تحقیقات اولیه به این مسئله خواهند پرداخت که آیا این شرکت از اهمیت بالایی در بازارها برخوردار است یا خیر.


 

اپل در پاسخ گفت مشتاقانه منتظر گفتگو با FCO در مورد هر یک از نگرانیهای خود است. پس از یک قانون جدید رقابت در آلمان که اقدامات اولیه را علیه شرکت های بزرگ دیجیتال انجام می دهد. فیس بوک ، آمازون و گوگل امسال با کاوش های مشابهی روبرو شده اند.

در بیانیه ای ، آندریاس موندت ، رئیس FCO ، گفت كه این مورد را  بررسی خواهد كرد. باید دید آیا اپل یك اكوسیستم دیجیتال در اطراف آیفون خود ایجاد كرده است كه در چندین بازار گسترش یابد. وی افزود که تمرکز تحقیقات بر روی App Store خواهد بود. زیرا اپل را از بسیاری جهات قادر می سازد تا بر فعالیت های تجاری اشخاص ثالث تأثیر بگذارد.

شکایات از اپ استور در انگلستان و آلمان

در ماه ژوئن ، سازمان رقابت و بازار انگلستان (CMA) نیز تحقیقات بر اپل را تأیید کرد. این سازمان اعلام کرد در حال تحقیق درباره اپل و گوگل در مورد انحصار موثر آنها در فروشگاه های برنامه های تلفن همراه، سیستم عامل ها و مرورگرهای وب است. FCO نیز اظهار داشت که شکایات مختلفی مبنی بر اقدامات ضد رقابتی دریافت کرده است. FCO گفت که توسعه دهندگان برنامه استفاده اجباری از خرید درون برنامه ای اپل و کارمزد 30٪  انتقاد کرده اند.

این سازمان نظارت همچنین از صنعت تبلیغات در مورد محدودیت در ردیابی کاربران در iOS 14.5 شکایتی دریافت کرده است. FCO گفت كه در صورت لزوم با كمسیون اروپا كه در حال بررسی چگونگی تأثیرگذاری سیاست های App Store بر پخش موسیقی است، ارتباط برقرار می كند.

در پاسخ به این خبر ، اپل گفت که “اقتصاد برنامه iOS” بیش از 250،000 شغل در آلمان را پشتیبانی می کند. این برنامه اضافه کرد که فروشگاه App به توسعه دهندگان آلمانی در هر اندازه همان فرصت را داده است. تا اشتیاق و خلاقیت خود را با کاربران در سراسر جهان به اشتراک بگذارند. در حالی که مکانی امن و قابل اعتماد برای بارگیری برنامه های مورد علاقه مشتریان با محافظت از حریم خصوصی آنها فراهم می کند.

حال باید منتظر خبرهای این ناظر آلمانی در رابطه با شکایات متعدد از فروشگاه اپل باشیم تا دریابیم چه میزان از این شکایات حقیقی و تا چه میزان جهت تخریب این کمپانی است.

منبع: www.bbc.com/news/technology

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

17 − 17 =

فهرست