میانگین سرعت جهانی اینترنت استارلینک از 150مگابایت بر ثانیه عبور کرد

با توجه به داده های جمع آوری شده سرویس داده ماهواره ای Starlink در ایالات متحده، اروپا و سایر کشورها، از میانگین سرعت 150 مگابیت بر ثانیه فراتر رفته است.

Starlink Statuspage، تاکنون نتایج کمی بیش از هفتاد کاربر را جمع آوری کرده است. با توجه به تعداد آزمایش کنندگان بتا که در حال حاضر از این سرویس استفاده می‌کنند، چندان زیاد نیست. با این حال ، به ما امکان می‌دهد سرعت Starlink را برای مناطق مختلف جهان مقایسه کنیم.

Starlink با 176 مگابیت بر ثانیه قوی ترین عملکرد در اتحادیه اروپا را دارد

طبق نتایج ، کاربران در اتحادیه اروپا سرعت بیشتری را نسبت به همتایان خود در Starlink تجربه می‌کنند. متوسط سرعت بارگیری برای یک کاربر اروپایی 176 مگابیت در ثانیه است. با این حال ، در حالی که سرعت بارگیری در اروپا بسیار بالاست، آمریکای شمالی کمترین امتیاز تأخیر را به خود اختصاص می‌دهد. تأخیر متوسط برای کاربران اروپایی کمتر از همتایان آمریکایی آنها است. بالاترین میزان تأخیر برای یک کاربر آمریکایی 985 میلی ثانیه است.  تقریباً سه برابر بیشترین میزان تأخیر در اروپا که 365 میلی ثانیه است.

Starlink Statuspage نمودارهای عملکردی را ارائه می‌دهد که سرعت بارگیری را برای ایالات متحده، انگلیس، دانمارک، فرانسه، هلند و استرالیا نشان می‌دهد. این نمودارها سرعت بارگیری در سه ماه گذشته را نشان می‌دهد. و نشان می‌دهد که استرالیا بیشترین سرعت بارگیری Starlink را در سراسر جهان برای این دوره زمانی داشته است. تاکنون ، SpaceX 13 ایستگاه زمینی Starlink را در کشور نصب کرده است. البته سرعت بالا احتمالاً به دلیل تعداد افراد کمتر در هر ایستگاه زمینی نسبت به ایالات متحده یا اروپا است. داده‌های جمع شده همچنین نشان می‌دهد که کاربران در انگلستان کمترین سرعت بارگیری را گزارش کرده‌اند. از آنجا که Starlink هنوز در حال ساخت صورت ماهواره‌ای خود است، این نتایج نشان دهنده عملکرد نهایی شبکه نیست.

ایلان ماسک ، رئیس SpaceX امیدوار است که تاخیر سرویس خود را به زیر 20 میلی ثانیه کاهش دهد. شرکت او قصد دارد ایستگاه‌های زمینی بیشتری ایجاد کند و به روزرسانی‌های نرم افزاری را برای این امر معرفی کند. Starlink به تازگی استقرار تقریباً یک سوم ماهواره‌های فاز اول خود را به پایان رسانده است.

این سرویس برای برنامه‌های SpaceX در زمینه انجام مأموریت‌های بین سیاره‌ای با سیستم نسل بعدی پرتاب Starship بسیار مهم است. این شرکت در حال برنامه ریزی برای ارتقاinal ترمینال کاربر است. و به دنبال روش‌هایی برای کاهش قیمت پایانه‌های خود است.

منبع: wccftech.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

1 × 2 =

فهرست