مدیر عامل Bitmex: پنج کشور بیت کوین را تا پایان سال آینده به عنوان پول قانونی می‌پذیرند

مدیر عامل Bitmex: پنج کشور بیت کوین را تا پایان سال آینده به عنوان پول قانونی می‌پذیرند

مدیر عامل Bitmex: پنج کشور بیت کوین را تا پایان سال آینده به عنوان پول قانونی می‌پذیرند. الکس هپتنر، مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال Bitmex پیش بینی کرده است که تا پایان سال آینده، حداقل پنج کشور بیت کوین را به عنوان پول قانونی پذیرفته اند. وی سه دلیل اصلی را برای رسیدن به این نتیجه ذکر کرد. وی گفت: “کشورهای در حال توسعه در سال 2022 وارد رمز ارز می شوند.”

مدیر عامل Bitmex: پنج کشور بیت کوین را تا پایان سال آینده به عنوان پول قانونی می‌پذیرند. او در هفته گذشته توضیح داد:

پیش بینی من این است که تا پایان سال آینده،. ما حداقل پنج کشور داریم که بیت کوین را به عنوان پول قانونی قبول می‌کنند. همه آن‌ها کشورهای در حال توسعه خواهند بود. من فکر می‌کنم کشورهای در حال توسعه در سال 2022 وارد رمز ارز می‌شوند.

هپتنر سه عامل اصلی را برای پذیرش بیت کوین در کشورهای در حال توسعه و اینکه چرا این پیش بینی را مطرح کرد، ارائه کرد.

اولین مورد حواله‌ها است. هپتنر توضیح داد که حواله ها 23 درصد از تولید ناخالص داخلی السالوادور را در سال 2020 تشکیل می‌دهند. وی با استناد به داده‌های بانک جهانی افزود که کشورهای کم درآمد و متوسط حدود 75 درصد از کل حواله‌های جهانی را دریافت می‌کنند. و 540 میلیارد دلار حواله به کشورهای کم درآمد و متوسط در سال 2020 می‌رسد.

عامل دوم تورم است. صندوق بین المللی پول (IMF) .تورم کشورهای توسعه یافته در سال 2021 را 2.4 درصد. و کشورهای در حال توسعه را 5.4 درصد پیش‌بینی کرده است.

وی توضیح داد که مردم در بحران‌های تورمی به دنبال جایگزینی برای ارزهای فیات هستند. به عنوان مثال، “با افزایش تورم در ترکیه در سال جاری از 15 درصد،. پذیرش ارزهای دیجیتال افزایش یافت. ترکیه در واکنش سریع استفاده از رمزنگاری برای کالاها و خدمات را ممنوع اعلام کرد. اما تورم در حال حاضر 19.25 درصد است. بیت کوین این مشکل را برطرف می‌کند. زیرا عرضه عرضه آن 21 میلیون است. و کشورهای توسعه یافته از آن استقبال می‌کنند.

سومین عامل سیاست است. او توضیح داد که بسیاری از سیاست‌مداران یا حاکمان “ماهر و باهوش هستند. و علاقه مند هستند که خود را به عنوان متفکران مترقی، پوپولیست و عصر جدید معرفی کنند.” وی اظهار داشت: “در سال آینده، سیاستمداران باهوش به این فکر خواهند کرد که چگونه می‌توانند در مسیری مشابه قدم بگذارند. و چگونه این مسیر می‎تواند به نفع آن‌ها باشد.”

با این حال، هپتنر هشدار داد: “هرگونه شکست این رهبران در مرحله اجرا ممکن است به طور کلی به پذیرش گسترده تر ارزهای رمزنگاری شده آسیب برساند. این معضل خطرناکی است که در پیش‌ رو داریم.”

 

منبع: news.bitcoin.com

 

 

 

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

چهارده − 12 =

فهرست