لینکدین برای دومین بار هک شد

لینکدین نیز تنها پس از چند روز به فیس بوک پیوست و اطلاعات بیش از 500 میلیون کاربر آن استخراج شده و برای فروش آنلاین قرار شده است.

چند روز قبل اطلاعات شخصی 533 میلیون کاربر فیس بوک در یک انجمن هک به صورت رایگان منتشر شد. این مجموعه بزرگ شامل کاربرانی از 106 کشور، از جمله 320 هزار کاربران ایرانی فیس بوک بود. گفته می شود آدرس های ایمیل، شماره تلفن، شناسه های فیس بوک، مکان ها. تاریخ تولد و بیوگرافی کاربران در فایل منتشر شده دیده می شود.

حالا نوبت به هک لینکدین رسیده است. این مجموعه شامل اطلاعات شخصی مانند آدرس ایمیل، شماره تلفن، اطلاعات محل کار، نام کامل، شناسه حساب کاربری، لینک های دیگر شبکه های اجتماعی کاربران و جزئیات جنسیت آن ها است. گزارش شده است که داده های هک شده توسط یک کاربر ناشناس در انجمن هکرها فروخته می شود. به نقل از theverge آن ها در ازای اطلاعات شخصی کاربران. مبلغی را به صورت بیت کوین از کسانی که این اطلاعات را می خواهند، درخواست می کند. همچنین این هکر اطلاعات بیش از دو میلیون کاربر را نیز به عنوان نمونه به صورت عمومی منتشر کرده است.

در بیانیه رسمی این شبکه اجتماعی آمده است:

ما به طور پیوسته درحال پیگیری این موضوع هستیم. اما به نظر می رسد مجموعه ای از اطلاعات کاربران ما همین الان درحال فروش به صورت آنلاین است. این اطلاعات به طور کامل از سرورهای ما استخراج و جمع آوری شده است. این موضوع خلاف قوانین شبکه اجتماعی ما است و آن را دنبال می کنیم. اطلاعات استخراج شده از کاربران شامل شماره تلفن ها، ایمیل، اطلاعات محل کار کاربران در شبکه اجتماعی دیگر است.

LinkedIn بیش از 740 میلیون کاربر دارد. این شركت در وب سایت خود این عدد را بیان کرده است. به این معنی كه داده های بیش از دو سوم کاربران این شبکه اجتماعی استخراج شده. و درحال حاضر به صورت آنلاین فروخته می شود. این خبر ابتدا توسط سایبرنیوز گزارش شد و بعداً لینکدین خبر هک شدن را تأیید کرد.

بازدیدها: 10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دوازده − یک =

فهرست