عرضه مک در سه ماهه سوم 2021 رشد 14 درصدی داشته

عرضه مک در سه ماهه سوم 2021 رشد 14 درصدی داشته

عرضه مک در سه ماهه سوم 2021 رشد 14 درصدی داشته است. پیش از اعلام برنامه ریزی شده اپل برای درآمدهای مالی سه ماهه چهارم 2021 در 28 اکتبر، Canalys داده‌های کامل خود را در سه ماهه مشابه (تقویم Q3) منتشر کرده است. بر اساس داده‌ها، بازار جهانی رایانه شخصی در طول سه ماهه پنج درصد رشد کرد. و به 84.1 میلیون محموله رسید.

عرضه مک در سه ماهه سوم 2021 رشد 14 درصدی داشته. Canalys توضیح می‌دهد که دلیل رشد کمتر در سه ماهه اختلالات زنجیره تامین است. به گفته ایشان‌دوت، تحلیلگر Canalys، انتظار می‌رود که کمبودها تا سال 2022 ادامه یابد:

اختلال در زنجیره تامین جهانی و شبکه لجستیک، همچنان بازدارنده اصلی رشد بیشتر در بازار رایانه‌های شخصی است. با گذشت بیش از یک سال از شروع همه‌گیری، همچنان قرنطینه و سایر محدودیت‌های مربوط به COVID-19، به ویژه در آسیا، مانع از تولید می‌شود. این امر با کند شدن شدید حمل و نقل جهانی، افزایش قیمت حمل و نقل و افزایش زمان تأخیر همراه شده است. زیرا تعدادی از صنایع برای برآوردن تقاضای برآورده نشده رقابت می‌کنند. انتظار می‌رود کمبود عرضه رایانه‌های شخصی تا سال 2022 ادامه داشته باشد. و فصل تعطیلات امسال بخش قابل توجهی از سفارشات را برآورده نکند. فروشندگانی که بتوانند با تنوع تولید و توزیع این دوره از تحولات عملیاتی را مدیریت کنند و از دید بهتر سفارشات برای اولویت بندی تخصیص دستگاه برخوردار باشند،. برای رهایی از طوفان مجهز خواهند شد.

رشد عرضه محصولات نسبت به سال گذشته

برای اپل، Canalys تخمین می‌زند که در طول سه ماهه 7.82 میلیون Mac عرضه کرده است. که 14.4٪ نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. این به اپل 9.3 درصد از سهم بازار را نسبت به سهم بازار 8.5 درصدی که در سه ماهه مشابه سال گذشته اختصاص داده بود، می دهد. بر اساس داده‌های Canalys،. اپل چهارمین سازنده بزرگ رایانه پس از Lenovo ، HP و Dell و جلوتر از Acer رتبه پنجم است.

اپل قرار است درآمدهای سه ماهه خود را در 28 اکتبر گزارش دهد. البته به یاد داشته باشید که این شرکت فروش واحد را بر اساس دسته بندی محصولات فاش نمی‌کند. در عوض، اپل درآمد را بر اساس دسته بندی محصولات گزارش می‌کند. انتظار می‌رود در هفته‌های آینده به روزرسانی‌های بزرگی برای Mac انجام شود. که می‌تواند عرضه را برای سه ماهه مهم تعطیلات افزایش دهد.

بازار جهانی رایانه شخصی در طول سه ماهه پنج درصد رشد کرد. و به 84.1 میلیون محموله رسید.

منبع: 9to5mac.com

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

13 − 8 =

فهرست