اینتل در حال آزمایش خنک کننده جدید برای Alder Lake است

اینتل سال‌هاست که روی اکثر پردازنده‌های خود فن پیش‌فرض نمی‌گذارد. اما حالا برای رقابت با AMD  مشغول آزمایش فن‌های جدیدی است که می‌توانند امسال با پردازنده‌های نسل دوازدهم آن موسوم به Alder Lake Alder Lake روانه بازار شوند.

اینتل در حال آزمایش خنک کننده جدید برای Alder Lake است . کولر Rocket Lake اینتل، حدود یک دهه است که در بازار وجود دارد. اینتل گه‌گاه رنگ‌ها را تغییر داده و کمی ابعاد آن را بلندتر کرده تا عملکرد بهتری داشته باشد. اما هرگز به اندازه کافی کارایی نداشته و کافی نبوده است. اما در حال حاضر، شاید برای رقابت با AMD ، گفته می‌شود که اینتل در حال آزمایش طرح‌های جدیدی است که می‌تواند امسال با پردازنده‌های Alder Lake (نسل 12th Core) همراه شود. سه مدل از این نمونه‌های اولیه را در تصویر زیر می‌بینید.

در سمت چپ RH1 قرار دارد که برای خنک کردن پردازنده های i9 طراحی شده است. بسیار بلند است اگرچه باله‌های قابل مشاهده زیاد متراکم نیستند. در وسط و سمت راست RM1 و RS1 قرار دارند که شبیه یک قسمت هستند. با حلقه RGB که روی قسمت اول چسبانده شده است. اگرچه RS1 را می‌توان با هسته آلومینیومی نیز تمیز کرد. RM1 برای قطعات i7 ، i5 و i3 است ، در حالی که RS1 برای مدلهای پنتیوم و سلرون است.

اسلاید نشان می‌دهد که هر سه دارای ظرفیت خنک کننده 65 وات هستند. که با محصولات خنک کننده آن‌ها کمی ناسازگار به نظر می‌رسد، اما با توانایی‌های آن‌ها مطابقت خوبی دارد.

با این حال، خنک‌کننده‌های Laminar هم مثل خنک‌کننده‌های Wraith احتمالا برای رقابت با فن‌های ۲۰ تا ۳۰ دلاری موجود در بازار آزاد دچار مشکل خواهند شد. و نمی‌توانند فروش زیادی داشته باشند. فن‌های استوک معمولا روی پردازنده‌های اقتصادی و میان‌رده به بازار می‌آیند. و می‌توانند مزیت خوبی برای پردازنده‌های آلدر لیک باشند.

 

منبع: www.techspot.com

 

 

 

 

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

13 + سه =

فهرست