ایلان ماسک: Starlink ماه آینده از مرحله بتا خارج می‌‌‌شود

ایلان ماسک: Starlink ماه آینده از مرحله بتا خارج می‌‌‌شود

ایلان ماسک: استارلینک ماه آینده از مرحله بتا خارج می‌‌‌شود . ایلان ماسک، مدیرعامل SpaceX روز جمعه اعلام کرد که Starlink، سرویس اینترنت ماهواره‌ای این شرکت‌، در ماه اکتبر از مرحله بتا عمومی خود خارج می‌شود.

ماسک این خبر را در توییتر خود ارائه داد که اینترنت را از طریق تقریبا 1800 ماهواره در مدار پایین ارائه می‌دهد. این پروژه از اکتبر 2020  وارد فاز بتای عمومی شده بود. و تعدادی از کسانی که پیش از این در وب‌سایت استارلینک ثبت نام کرده و ساکن آمریکای شمالی بودند،. می‌توانستند با پرداخت ماهیانه 99 دلار حق اشتراک و 499 دلار برای آنتن، از اینترنت استارلینک استفاده کنند. با این وجود ایلان ماسک به جزئیات آن اشاره نکرد.

 در ابتدای سال جاری، ماسک گفت Starlink “احتمالاً” تا پایان تابستان از نسخه بتا خارج می‌شود. اما بعید است در چند روز آینده به این هدف برسد. خروج از مرحله بتا نشان می‌دهد که شرکت برای راه اندازی بزرگتر سرویس نزدیکتر می‌شود. Starlink ادعا کرد که بیش از 500،000 سفارش در ماه مه گذشته داشته است.

در اوایل آگوست، طبق آزمایش‌های سرعت اینترنت Ookla، متوسط سرعت دانلود استارلینک در آمریکا در سه‌ماهه دوم 2021 به 97.23 مگابیت بر ثانیه رسیده بود. این در حالی است که دو اینترنت ماهواره‌ای دیگر در آمریکا، HughesNet و Viasat، در همین بازه زمانی به ترتیب سرعت‌های 19.73 و 18.13 مگابیت ارائه داده بودند.

ماسک همچنین در ماه آگوست اعلام کرد تاکنون 100 هزار آنتن استارلینک را به 14 کشور صادر کرده است.

 

منبع: gizmodo.com

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا