خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد اپل در حال ساخت نسل جدیدی از مک پرو است که از چیپ های پردازشی اپل استفاده می کند.

هرچند مشخص نشده این پردازنده M1 یا  M2 یا پردازنده ای جدیدتر هستند، بلومبرگ اعلام کرده این چیپ ست ها دارای حداکثر 32 هسته پردازشی و 128 هسته گرافیکی خواهند بود. پیش از این نیز مشخص شده بود که اپل قصد دارد علاوه بر آی پد، مک بوک، iMac و مک مینی، در رایانه های مک پرو نیز از تراشه های اختصاصی خود استفاده کند و حتی شایعاتی درباره راه پیدا کردن تراشه های M1 به آیفون های نسل بعد نیز شنیده می شود.

در بخشی از گزارش بلومبرگ آمده است که «نسل جدید مک پرو با نام های اختصاری Jade 2C-Die و Jade 4C-Die شناخته میشوند. این رایانه ها دارای چندین پیکربندی هستند که شامل نسخه هایی با 20 یا 40 هسته پردازشی خواهند بود. 16 یا 32 هسته ای در کلاس High-Performance و 4 یا 8 هسته ای در کلاس High-Efficiency برای هر نسخه در نظر گرفته شده و 64 یا 128 هسته برای پردازش گرافیکی نیز در دسترس خواهند بود». در حال حاضر، پردازنده های ساخت اینتل به کار رفته در مک پروهای کنونی حداکثر از 28 هسته پردازشی استفاده میکنند.

از دیگر جزئیات منتشر شده درباره نسل بعدی مک پرو نیز میتوان به طراحی متفاوت که یادآور Power Mac G4 Cube است اشاره کرد. با توجه به  اینکه آخرین نسل از مک پرو در سال 2019 معرفی شده و نسخه قبلی آن متعلق به سال 2013 بوده، نمیتوان تاریخ دقیقی برای رونمایی از نسل آینده مک پرو مشخص کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پنج × چهار =

فهرست