اپل احتمالاً در حال بررسی جایگزین منبع باز برای معماری Arm است

اپل در حال بررسی امکان استفاده از یک منبع باز جایگزین معماری Arm است. که دهه‌هاست در محصولات خود از آن استفاده می‌کند.

اپل در حال بررسی جایگزین منبع باز برای معماری Arm است . طبق هشدار شغلی جدید که توسط Tom’s Hardware مشاهده شد، اپل به دنبال مهندسی متخصص در RISC-V است. مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های معماری منبع باز که به سازندگان دستگاه اجازه می‌دهد تراشه‌های خود را بدون نیاز به پرداخت مجوز یا حق امتیاز تهیه کنند. اپل در حال حاضر از معماری Arm در محصولات خود استفاده می‌کند. و برای استفاده از مجموعه دستورالعمل خود هزینه‌ای را به شرکت می‌پردازد.

در توضیحات پست شغلی اپل آمده است که مهندس “راه حل های ابتکاری RISC-V و روال روز هنر” را برای محصولات اپل پیاده سازی می کند. اپل امیدوار است مهندسان آینده‌نگر بتوانند با مجموعه دستورالعمل RISC-V کار کنند. و همچنین درک درستی از Arm داشته باشند.

گفته می‌شود که اگر اپل بخواهد از مجموعه دستورالعمل‌های RISC-V در محصولاتش استفاده کند، این اتفاق به صرفه‌جویی در هزینه‌های کوپرتینویی‌ها منجر خواهد شد.

هر هسته Arm نیاز به پرداخت هزینه مجوز به Arm از اپل دارد. و از آنجا که تعداد هسته‌های چیزهایی مانند کنترلرهای SSD و ساعت‌های هوشمند فقط افزایش می‌یابد،. پرداخت‌های اپل به Arm نیز افزایش می‌یابد. به این ترتیب، جایگزینی حداقل برخی از هسته‌های Arm با هسته‌های RISC-V می‌تواند سالانه میلیون‌ها دلار در پرداخت حق امتیاز به اپل صرفه جویی کند.

البته آگهی استخدام جدید اپل به تنهایی نمی‌تواند استفاده از معماری RISC-V توسط این شرکت را تایید کند. و باید منتظر بمانیم تا ببینیم در آینده چه اطلاعاتی در این زمینه منتشر خواهد شد. و اپل چه مسیری را در پیش خواهد گرفت.

اپل در حال استفاده از RISC-V است. اما اینکه آیا این شرکت تصمیم به اجرای فناوری منبع باز می‌گیرد، مشخص نیست. وابستگی اپل به Arm در سال گذشته افزایش یافته است. زیرا اپل در حال تغییر سری Mac خود به پردازنده‌های مبتنی بر Arm به جای اینتل است.

منبع: www.macrumors.com

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

سیزده + چهار =

فهرست