اپل تولید آیفون 13 را به دلیل کمبود تراشه کاهش می‌دهد

اپل تولید آیفون 13 را به دلیل کمبود تراشه کاهش می‌دهد

تولید آیفون 13 به دلیل کمبود تراشه کاهش می‌یابد. اپل به احتمال زیاد تولید آیفون 13 خود را برای سال 2021 تا 10 میلیون دستگاه کاهش می‌دهد. بحران طولانی کمبود تراشه مانع افزایش تولید خواهد شد. قرار بود این شرکت 90 میلیون مدل آیفون جدید در سه ماه آخر سال تولید کند. اما اکنون به شرکای تولیدکننده می‌گویند که این تعداد کمتر خواهد بود.

اپل تولید آیفون 13 را به دلیل کمبود تراشه کاهش می‌دهد. کمبود تراشه می‌تواند بر زمان تحویل آیفون ۱۳ نیز تاثیرگذار باشد و احتمالا در فصل تعطیلات زمان تحویل بیشتری درنظر گرفته می‌شود. براساس ویدیو کالبدشکافی iFixit، مدل‌های مختلف آیفون ۱۳ مجهز به ماژول برودکام  AFEM-8215 .و گیرنده بی‌سیم برودکام BCM59365 به همراه IC مدیریت توان نمایشگر،. درایور آرایه، درایور LED فلش و تکرارگر دوگانه از Texas Instruments استفاده می‌کنند.

اپل ماه‌هاست که با کمبود تراشه دست و پنجه نرم می‌کند. و ظاهرا هنگام سفارش دستگاه‌هایی مانند مک‌بوک پرو، آیفون 11، آیفون 12، آی‌مک،‌ مک‌بوک ایر، ‌آیپد پرو برخی دیگر از محصولات از وب‌سایت اپل با زمان تحویل طولانی‌تر از معمول روبرو هستند.

در ماه سپتامبر «مینگ-چی کو»، تحلیلگر اپل اعلام کرد که اپل میزان عرضه مک‌بوک را به دلیل کمبود برخی قطعات به نصف کاهش می‌دهد که شاید برای نسل بعدی مک‌بوک پرو که قرار است ۱۸ اکتبر معرفی شود، خوب نباشد. این موضوع به نداشتن موجودی مدارهای مجتمع مدیریت قدرت مربوط می‌شود که به نظر می‌رسد مدل‌های مختلف آیفون نیز اکنون با چنین مشکلی روبرو هستند.

به نظر می‌رسد مشکل کمبود تراشه تا سال 2022 ادامه داشته باشد که روی عرضه محصولات اپل نیز تاثیرگذار بوده است. هرچند اپل یکی از شرکت‌هایی است که کمترین آسیب را از این موضوع دیده است.

 

منبع: www.bloomberg.com

 

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

1 × 4 =

فهرست